Славия направи 1:1 с хървати

Везалов с гол за "белите"

Отборът на „Славия” завърши 1:1 в поредната си контрола от подготовката в Словения. Този път съперник на „белите” бе „Локомотив” (Загреб) – пети от последното първенство на Хърватия.

Мачът се игра при постоянен дъжд, който на моменти бе много силен. Наставникът Милен Радуканов започна със следните футболисти, които играха през цялото първо полувреме: Георги Петков, Цветомир Панов, Димитър Пиргов, Димитър Везалов, Кире Ристевски, Мичел Бургзорг, Станислав Генчев, Жереми Манзуро, Карлос Фонсека, Иван Вълчанов, Вилиан Бижев. През всичките 45 минути превъзходството на българския отбор бе явно, на няколко пъти славистите бяха близо до откриване на резултата, веднъж и гол на „Славия” бе отменен след спорно решение на главния съдия.

След почивката последователно на терена излязоха Ради Василев, Крум Стоянов, Фернандо Да Силва, Александър Александров, Янис Карабельов, Китан Василев, Владимир Семерджиев... Отново славистите бяха по-активни и по-комбинативни, но дорби ситуации за гол не бяха реализирани от Василев и Вълчанов.

В 58-ата минута центриране от статично положение отляво на Генчев създаде мелле в наказателното поле на хърватите. Топката бе изчистена по левия фланг на нападението на „Славия”, където Вълчанов овладя, преодоля един съперник и центрира перфектно. Доброто подаване намери Димитър Везалов, който с глава откри резултата – 1:0. По-агресивната игра на българите продължи и противно на игровата логика съперникът изравни след центриране от статично положение, при което защитата на „Славия” не намери най-доброто противодействие.

Към тима на столичани се присъедини новото попълнение Мишел Платини.

В понеделник „Славия” играе контрола с украинския „Карпати” (Лвов).