Ново равенство в Словения – 0:0 с „Карпати”

Мишел Платини дебютира в бял екип

Отборът на „Славия” отново завърши наравно – този път 0:0, в поредната си контрола от подготовката в Словения. Съперник на „белите” бе елитният украински отбор на „Карпати” (Лвов).

Мачът се игра при идеални услония – слънчево време и безветрие. Наставникът Милен Радуканов започна със следните футболисти, които играха през първите 45 минути: Георги Петков, Георги Пашов, Стефан Велков, Кире Ристевски, Крум Стоянов, Станислав Генчев, Жереми Манзуро, Димитър Георгиев, Мишел Платини, Фернандо да Силва и Калрос Фонсека. Двубоят бе равностоен, изпъстрен с много твърди сблъсъци. Съдията позволи по-свободна игра, което облагодетелства украинския отбор, свикнал да играе с повече стълкновения. И двата тима преди почивката имаха по едно изгодно положение за гол. Украинците организираха добро слизане отдясно, но вратарят Петков спаси силния удар. При подобна ситуация Да Силва пусна отличен пас на Фонсека, който нахлу по диагонал отдясно в наказателното поле на съперника, но не успя да отбележи.

Във второто полувреме на терена за „Славия” последователно влязоха Емил Петров, Цветомир Панов,  Владимир Семерджиев, Димитър Пиргов, Димитър Везалов, Мичел Булгзорг, Янис Карабельов, Велиан Бижев, Китан Василев, Александър Александров, Марио Петков... Не записаха участие само Радослав Василев и Иван Вълчанов, получили леки контузии от предишната контрола – 1:1 с първодивизионния румънски „Брашов”.

Най-чистата ситуация за гол пропусна Бургзорг. Холандецът бе изведен сам срещу вратата на украинците след заучено изпълнение на пряк свободен удар. Но топката му избяга и халфът не успя да нанесе точен удар.

Последната проверка на славистите на лагера в Словения е в четвъртък срещу елитния сръбски отбор на „Ягодина”. В събота отборът се прибира в София.