Славия продължава напред за купата на България

Гол в дебюта на Душан Савич

Славия се класира за осминафиналите в турнира за купата на България след победа с 3:1 като гост срещу Черноморец Бургас.
"Белите" откриха резултата още в четвъртата минута след точен удар на Иван Вълчанов. Малко преди края на полувремето шут на Костадин Дяков се отби в гредата на вратата на домакините.
В 58-ата минута влезлият като резерва Душан Савич удвои аванса за столичани, след като се възползва от неразбирателство в отбраната на Черноморец.
Отборът от Бургас върна едно попадение четвърт час преди края от дузпа, реализирана от Деян Христов.
В 82-ата минута Костадин Дяков оформи крайното 3:1 в полза на Славия.
Победата е първа за "белите" под ръководството на Иван Колев, а официален дебют направи новото попълнение Душан Савич.

състав на Славия: Петров, Панов, Везалов, Касай, Фераресо, Вълчанов (46-Савич), Стоянов (59-Семерджиев), Бургзорг, Да Силва (75-Р.Василев), Дяков, Платини