"Славия" спря лошата серия

С победа срещу „Хасково“ с 1:0 отборът на „Славия“ прекрати лошата си рерия в първенството на „“ група от 8 мача без успех. Единственото попадение в срещата отбеляза Радослав Василев в 72-ата минута.

През целия мач гостите играха подчертано дефанзивно, а през първото полувреме домакините трудно се ироинтераха в сгъстената защита на съперника. Добър дебют в първенството направи новоприлечения сърбин с макенодски паспорт Душан Савич.

Преди почивката Мишел Платини на два пъти не успя от много добри позиции да отбележи с глава. След това отново славистите бяха тези, които атакуваха повече. Победният гол бе дело на влезлият като резерва Радослав Василев, който засече центриране отдясно на Фернандо да Силва. Добри удари към вратата на съперника отправиха Савич и Панов.

Хубави впечатления остави с включването и и юношата Китан Василев.

„За мен големият проблем сега е този страх, това напрежение у футболистите. Желанието им да не сбъркат, а по този начин притъпяват атаката – каза треньорът Иван Колев. - Те заслужават поздравления за старанието, което вложиха. Не говоря за качеството на играта, а за усилието, което вложиха. Защото не е лесно след такава серия да надскочиш цялата тази ситуация и да победиш.„А“ група е истинска мелница, дори в психологически аспект. Един професионален футболист, ако не може да играе под напрежение, той не е за професионалния футбол. Трябва да ги превъзмогват тези неща. Нещата при нас са проблематични точно от психологически аспект.“

Успехът е втори поред след победата с 3:1 в Бургас срещу "Черноморец" в 1/16-ина финал за Купата на България.

Съставът на „Славия“: Петков, Панов, Везалов, Касай, Ферересо, Бургзорг (Вл. Семерджиев), К. Дяков (Р. Василев), Вълчанов, Савич (К. Василев), Платини, Да Силва.