Победа в Дупница - 2:0

Славия с втора победа с Иван Колев

Славия спечели втората си шампионатна победа под ръководството на треньора Иван Колев. Столичани стигнаха до успеха с 2:0 при гостуването на Марек в Дупница. Така „белите“ вече имат два успеха от последните три мача в „А“ група, като равенството (0:0) бе постигнато при гостуването на шампиона Лудогорец в Разград в двубой, който Славия бе по-близо до победата. Освен това в последните три шампионатни мача защитата на „белите“ не е допуснала гол във вратата на отбора.

Славистите проведоха мача в Дупница по-активно, по-концентрирано и в крайна сметка, демонстрирайки по-добра класа от съперника си, заслужено спечелиха. През целия двубой гостите наложиха плътно покритие по целия терен, което попречи на домакините да организират по-добре действията си.

И през първото полувреме добри възможности за гол имаха Жереми Монзоро и Душан Савич, който в 47-ата минута след самостоятелна акция излезе на стрелкова позиция и отправи силен удар, отразен от вратаря. Топката попадна у Радослав Василев, който спокойно отбеляза – 1:0. След гола превъзходството на столичани стана пълно, отборът още по-спокойно започна да разиграва топката и показа на публиката, че е по-добрият в този мач.

В 70-ата минута като резерва влезе Чавдар Янков, подписал до края на сезона със Славия. Юношата на клуба демонстрира страхотната си игра с топка и даде няколко от марковите си подавания.

Второто попадение за славистите вкара Мишел Платини в 73-ата минута след самостоятелен пробив отдясно и хубав плътен удар.

„Доволен съм от постигната победа и трите точки – каза треньорът на Славия Иван Колев. - Реализирахме положенията си. Предстоят ни още много важни мачове, и то срещу водещите отбори в „А“ група. Тогава ще си проличи каква работа сме свършили. Ние очаквахме труден мач, защото в миналия кръг те играха много силно срещу Левски и взеха точка. Надявам се най-после някои кадрови проблеми в отбора да отшумят. Тогава Славия ще показва още по-добри игри“

Съставът на Славия: Петков, Панов, Ристевски, Везалов, Фераресо, Манзоро (К. Василев), Дяков, Савич (Янков), Вълчанов, Василев (Бижев), Платини.