Загуба у дома - 0:2

Славия допусна поражение от Локо (Пд)

Славия допусна загуба след три мача без поражение в "А" група. Тимът на треньора Иван Колев получи два гола след почивката и падна с 0:2 от Локомотив (Пд) на свой терен.

През първото полувреме славистите имаха предимство и изпуснаха да вкарат поне един гол, като пропуски направи Мишел Платини. Гостите обаче използваха момент на разконцентрираност в "бялата" защита и Мартин Камбуров ги изведе напред в третата минута на второто полувреме.

Последва натиск на Славия, а Иван Вълчанов бе близо до гол, като гредата спаси гостите. Платини също имаше отличен шанс, но вратарят на гостите Йордан Господинов спаси.

Вместо изравняване дойде удар - червен картон на Цветомир Панов. След изгонването на бранителя гардът на Славия падна, а натискът стана стихиен. В 78-ата минута гостите използваха численото си превъзходство, а Камбуров отново бе точен - 0:2.

В следващия кръг на 1 ноември Славия гостува на ЦСКА на стадион "Българска армия". След 13 изиграни кръга "белите" имат 12 точки и са на 10-о място.

Състав на Славия: Петков, Панов, Везалов, Касай, Фераресо, Бургзорг, Дяков, Савич (Вълчанов), Фернандо (Стоев), Василев, Платини.