Славия изпусна победа в Стара Загора

"Белите" направиха 1:1 с Берое

Славия направи 1:1 в Стара Загора срещу Берое в последен мач от 16-ия кръг на "А" група. Тимът  на треньора Иван Колев можеше и да победи, но изпусна няколко отлични положения за гол.

Домакините поведоха в 10-ата минута с гол на Салим Керкар, който стреля отдалеч и топката тупна коварно пред вратаря на Славия Емил Петров. Но славистите не се стъписаха и отвърнаха с опасни атаки.

Карлос Фонсека изпусна уникално положение от 2 метра пред празната врата, след като получи топката от Диего Фераресо. После и Радослав Василев се забави, изведен на отлична позиция и не успя да изравни.

Но в първата минута на второто полувреме точно Василев вкара и постави нещата по местата им. Славия продължи да търси победата, като доказа тенденция от есенния полусезон - срещу най-силните "белите" са най-добри. Берое е трети в класирането, но не успя на свой терен срещу тима на Колев, както се случи и когато славистите гостуваха на първите два отбора  в "А" група - ЦСКА и Лудогорец.

В последните минути пак гостите бяха по-близо до гола, а особено фрапираща бе ситуацията в добавеното време, когато страничният съдия вдигна засада на Жереми Манзоро, изведен сам срещу вратаря от защитник на Берое.

След 16 кръга Славия остава на десето място с 14 точки.

"Трябва да започнем да побеждаваме, още в следващия кръг трябва да опитаме да го направим - коментира треньорът Колев. - Комплименти за футболистите за този мач, защото Берое е силен отбор и не позволява лесно да бъде надигран или да наложиш стила си срещу него."

Състав на Славия: Ем. Петров, Панов, Везалов, Касай, Фераресо, К. Дяков, Янков (Бургзорг), Генчев (Манзоро), Вълчанов, Фонсека (Панов), Василев.