Славия отпадна за купата

Домакинско 2:2 с Черно море не стигна

Славия отпадна от турнира за Купата на България след 2:2 в реванша от осминафиналите срещу Черно море в София. Жереми Манзоро и Карлос Фонсека вкараха головете за "белите", а Мирослав Манолов и Живко Петров бяха точни за гостите.

Славистите тръгнаха да търсят обрат от първите минути, но рикошет след удара на Манолов изненада Георги Петков и не му остави шанс в 33-ата минута. Голът до голяма степен предреши изхода на сблъсъка, но Славия не се предаде - Жереми Манзоро изравни в 42-рата минута само, за да види как гостите отново излизат напред в последните секунди на полувремето.

Тогава Петров стреля между трима играчи на "белите" от ситуация, която не вещаеше опасност. Тук вече интригата приключи.

Домакините намериха сили за още един отговор, този път чрез Фонсека, но нямаха сили за подвиг. Тежкият резултат от първия мач бе фатален за надеждите на славистите.

Състав на Славия: Петков, Диего, Везалов, Касай, Ристевски, Бургзорг (Семерджиев), Генчев, Савич (Стоев), Манзоро, Фонсека, Р. Василев.