Славия загуби в Ловеч - 0:2

"Белите" изпуснаха златни шансове

Славия загуби с 0:2 в Ловеч като гост на Литекс в мач, който бе напълно равностоен, особено до втория гол на домакините. При 0:0 и 0:1 славистите изпуснаха два страхотни шанса чрез Радослав Василев и Жереми Манзоро.

Затвърди се слабост, традиционна за Славия през есента - пропуските лишават отбора от точки в мачове, в които тимът не отстъпва на съперника като игра.

Василев изпусна от 3 метра на празна врата при 0:0, а 4-5 минути по-късно домакините поведоха с гол на Данило Асприля след удар от 25 метра. "Белите" имаха още няколко добри атаки до почивката и Манзоро изпусна очи в очи с вратаря на домакините Баривиера.

През второто полувреме Литекс удвои с попадение на Руменов точно, когато Славия овладя инициативата и заплашваше да изравни.

На терена като титуляр за отбора на треньора Иван Колев за първи път излезе Владимир Семерджиев. Юношата на клуба навърши 18 години преди месец.

Загубата идва след успеха в миналия кръг у дома над Ботев с 3:0 и оставя славистите на 10-о място със 17 точки. Последният мач за 2014-а е в събота у дома срещу Левски.

Съставът на Славия: Петков, Панов, Касай, Везалов, Фераресо, Генчев (Бургзорг), Семерджиев (Бижев), Савич (Янков), Манзоро, Василев, Фонсека.