Загуба от "Черно море" - 0:1

Загуба от

Отборът на „Славия“ загуби домакинския си мач от „Черно море“ с 0:1 от третия кръг на „А“ група. Единственият гол в мача отбеляза бившият играч на „белите“ Велиян Бижев в 17-ата минута.

Гостите играха изключително грубо, за което получиха 6 жълти и един директен червен картон (в 85-ата минута) на Бурабия. През първото полувреме заслужаваше да бъде изгонен и Клок, който с бутоните ритна в главата Мартинов. А още в 8-ата минута кантузен напусна Дяков от „белите“.

Едновременно с това варненци имаха и повече добри полоения за гол. Попадението, което им донесе успеха, дойде след груба грешка на Пиргов при изнасянето на топката, което им позволи да организират бърка контратака и да реализират.

И славистите имаха своите шансове за гол, но в решителния момент не бяха точни Манзоро и Димитров, който не успя да изравни в добавеното време на мача.

Това е първа загуба на „Славия“ от началато на шампионата, в който отборът стартира с две победи.

"Мачът започна лошо за нас заради контузията на Дяков и след това дойде грубата грешка – грешен пас, и „Черно море“ ни отбеляза. Гостите направиха сериозни пропуски, но ние също имахме шансове. По-неприятно е, че положенията на „Черно море“ дойдоха след наши грешки. Не бяхме изненадани от схемата на игра на „Черно море“, бяхме подготвени за нея. Изненада ни ранната контузия на Дяков, защото той е важен за нас играч“, заяви треньорът Иван Колев след срещата.

Съставът на „Славия“: Георги Петков, Димитър Пиргов, Живко Атанасов, Цветомир Панов, Диего Фераресо, Жереми Манзоро, Янис Карабельов (Емил Стев), Костадин Дяков (Емил Мартинов), Иван Вълчанов, Ивайло Димитров, Петър Атанасов (Франк Мбарга).