Нова победа далеч от дома

Карачанаков и Семерджиев се разписаха в Монтана

Славия победи с 2:1 като гост срещу Монтана в мач от деветия кръг на "А" група и продължи със силното си представяне далеч от дома. "Белите" са най-силният гост в елита с 10 спечелени от 12 възможни точки.
Славистите започнаха по-активно в двубоя на "Огоста" и в 12-ата минута силен диагонален удар на Ивайло Димитров срещна страничната греда.
"Белите" взеха аванс девет минути по-късно, след като Антон Карачанаков влезе в наказателното поле, нагласи си топката фронтално срещу вратата и реализира първия гол в двубоя.
Превъзходството на Славия продължи и в 32-ата минута Жереми Манзоро подаде към младия Владимир Семерджиев при бърза контраатака и юношата реализира за 2:0.
В добавените минути на първата част Борислав Балджийски овладя с гръб към вратата и заложи топката пред наказателното за Иван Минчев, който със силен удар намали изоставането на монтанци.
След почивката Славия се бранеше умело и не остави шансове за гол пред Монтана.
В 77-ата минута Ивайло Димитров и Жереми Манзоро останаха сами срещу вратаря Христо Иванов, но не си подадоха добре топката и не се стигна до нов гол за "белите". Четири минути след това Ивайло Димитров изведе Карачанаков сам срещу вратаря Иванов, който спаси удара на крилото.
След този мач Славия прекъсна серия от три поредни кръга без победа и дели третото място с Левски. Двата отбора са с актив от 15 точки.
Заради хранително натравяне не игра защитникът Живко Атанасов.
"Напълно си заслужихме победата. Играхме много силно, особено през първото полувреме. След почивката знаехме, че ще имаме повече пространства на контра и се опитахме да ги използваме. Изиграхме доста добър мач. Справяме се по-добре като гости, защото имаме повече свобода на действие. На наш терен, когато се затворят отборите, е много по-трудно. Поздравявам играчите за отличното им представяне.
Живко Атанасов получи хранително натравяне. И аз също пострадах", заяви след двубоя треньорът Иван Колев.
Агитка от близо 100 човека подкрепи "белите" при визитата им в Монтана.

Славия: Maрио Кирев, Пламен Крачунов, Димитър Пиргов, Диего Фераресо (59-Мартин Дечев), Цветомир Панов, Янис Карабельов, Владимир Семерджиев (76-Костадин Дяков), Франк Мбарга (88-Стефан Велков), Жереми Манзоро, Антон Карачанаков, Ивайло Димитров.