Славия направи равен с лидера в Словакия

Славия завърши наравно 0:0 срещу лидера в словашкото първенство Тренчин във втората си контролна среща по време на лагера си в Турция.
"Белите" направиха много силно първо полувреме, в което владееха инициативата и можеха да поведат в резултата, но Ивайло Димитров не намери целта от удобна позиция в 27-ата минута.
Първите си минути с бялата фланелка изигра руският младежки национал Сердер Сердеров, който късно снощи се присъедини към отбора, а днес започна като титуляр и игра до средата на втората част на срещата.
През втората част треньорът Александър Тарханов направи серия от смени в състава, с което ритъмът на игра се наруши. В заключителните минути на двубоя Дуде Ндонгала опита късмета си, отправяйки опасен удар, но вратарят на Тренчин спаси отбора от попадение.
Следващата контрола на Славия в Анталия е на 4 февруари срещу Заглембе Любин (Полша).

титулярен състав на Славия: Георги Петков, Цветомир Панов, Димитър Пиргов, Никита Сергеев, Димитър Буров, Емил Мартинов, Янис Карабельов, Евгени Кобзар, Петър Атанасов, Сердер Сердеров, Ивайло Димитров.