Поражение срещу Астана в Турция

Славия загуби с 0:3 срещу участника в Шампионската лига Астана в поредния си приятелски по време на подготвителния лагер в турския курорт Анталия.
Старши треньорът Александър Тарханов пусна в игра следния титулярен състав: Георги Петков, Цветомир Панов, Стефан Велков, Дани Моканза, Омар Абуди, Борислав Балджийски, Емил Мартинов, Янис Карабелъов, Ивайло Димитров, Дуде Ндонгала и Никита Сергеев.
В седмата минута на мача Джордже Деспотович откри резултата в полза на Астана. Само шест минути след това завърналият се при "белите" Борислав Балджийски беше изведен сам срещу вратаря, но Ненад Ерич отби удара му.
В 25-ата минута Патрик Твумаси удвои аванса за Астана. В самия край на контролата младият Геворк Наджарян оформи крайното 3:0 за казахстанците, които са водени от българския треньор Станимир Стоилов.
Капитанът Георги Петков на два пъти се отличи с добри спасявания пред голлинията на "белите".