Завръщане с успех

Победа 1:0 над Заглембе в мач номер 50 в Европа

Славия се завърна с успех на европейската сцена. В първата среща от първия квалификационен кръг на Лига Европа младият "бял" състав надигра с 1:0 у дома Заглембе Любин.

Славистите победиха по-опитния си съперник с гол на Сердер Сердеров в 85-ата минута. Руснакът се разписа с удар отблизо пет минути преди края след пробив отляво на Абуд Омар. Кениецът се възползва от добър дълъг пас на Стефан Велков, премина защитата на поляците и намери непокрития Сердеров, който хладнокръвно преодоля вратаря Мартин Полачек.

Тимът на Зеглембе беше по-активен по време на голяма част от двубоя на националния стадион "Васил Левски", но не успя да се възползва от шансовете си, които имаше основно през първото полувреме.

В 12-ата минута Лукаш Пятек беше изведен сам срещу Марио Кирев, но вратарят изби удара му.

"Белите" отговориха с удари от дистанция на Божидар Васев и Борислав Балджийски.

Три минути преди почивката Джордже Котра не успя да се възползва от временно невнимание в защитата на Славия и ударът му беше отбит в корнер.

След почивката играта беше изцяло равностойна, като славистите разиграваха умело в половината на своя противник.

Кирев спаси удар на Пятек в 56-ата минута, а четвърт час по-късно шут на Лукаш Яношка беше блокиран от защитата.

Славия търпеливо изчака своя златен шанс и ненесе удара си пет минути преди края за радост на около три хиляди свои фенове. Това е 17-ти успех за "белите" в общо 50 мача в европейските клубни турнири.

състав на Славия: Марио Кирев, Георги Пашов, Стефан Велков, Никита Сергеев, Абуд Омар, Емил Мартинов, Георги Йомов (90-Петко Христов), Божидар Васев, Борислав Балджийски (56-Янис Карабельов), Сердер Сердеров, Калоян Кръстев (57-Ивайло Димитров)

снимки: sportal.bg и facebook