Поражение срещу Левски

Червен картон за Сердер Сердеров

Славия загуби драматично с 0:1 като гост срещу Левски в дербито от 17-ия кръг в първа професионална лига. Младият състав на "белите" остана с човек по-малко на терена в средата на второто полувреме заради червен картон на влезлия като резерва Сердер Сердеров.
Славистите бяха равностойни на своя по-опитен противник през първата част и на няколко пъти застрашиха вратата, пазена от сърбина Боян Йоргачевич.
Удар на Николай Димитров след четвърт час игра беше спасен от Йоргачевич, а осем минути по-късно и Стефан Велков опита да изненада стража на "сините", но топката беше отбита от отбраната на Левски.
Преди почивката и капитанът на Славия - Георги Петков, се отличи с няколко добри излизания, които не позволиха на домакините да достигнат до голови положения.
След почивката Левски започна да играе по-активно, докато "белите" предимно се бранеха. В 49-ата минута Бабатунде Адениджи беше оставен непокрит в наказателното поле, но ударът му мина над вратата. Първият точен удар на домакините във вратата на Славия беше в 64-ата минута и негов автор стана Мехди Бурабия.
Само четири минути след това червен картон получи резервата Сердер Сердеров. Руският нападател, който замени Николай Димитров, в 60-ата минута, бутна ръката на главния съдия Николай Йорданов и беше отстранен от игра.
В 72-ата минута Емил Мартинов шутира опасно, но Йоргачевич спаси удара му от дистанция.
Стигна се до 83-ата минута, когато Хеан Деса подаде към наказателно поле на Славия, топката стигна до Бурабия, който със силен удар от близка дистанция донесе успеха в полза на домакините.
В последните секунди на добавеното време и вратарят Георги Петков се беше включил в атаката на Славия, но това не помогна на "белите" да изравнят. Поражението е второ за славистите срещу Левски за сезон 2016-2017.

състав на Георги Петков, Емил Мартинов, Стефан Велков, Петко Христов, Омар Абуд, Янис Карабельов, Владимир Семерджиев (77-Георги Йомов), Борислав Балджийски (70-Иван Минчев), Божидар Васев, Николай Димитров (60-Сердер Сердеров), Калоян Кръстев

снимка:sportal.bg