Славия - Черно море 0:2

Белите записвват седма загуба, остават назад в класирането..

Славия загуби с 0:2 от Черно море в предпоследния кръг от есенния дял на първенството. Това бе седмата загуба на отбора досега и с актив от 17 точки Славия остава във втората половина на класирането. В следващия кръг белите гостуват на столичния "Локомотив" в квартал "Надежда".

Гостите от Варна вкараха двата си гола в продължение само на 7 минути през първото полувреме, тогава, когато и Славия бе близо до целта. След пропуски на Кавдански и Галин Иванов, инициативата премина в Черно море и варненският тим се възползва от това. Първо взе аванс от два гола, после с контраатаки поддържаше равновесие и удържа победата. Иначе не би могло и да бъде, след като ветеранът в Черно море Александър Александров - Кривия пробяга по игрището повече метри отколкото младите надежди на "Славия" взети заедно...

В хода на мача Стевица Кузмановски замени Керчев още в 34-а минута поради неизпълнние на треньорски указания. Пролича и отсъствието на контузения голаджия Тодор Колев, титулярът в отбраната напоследък Б. Павлов не игра поради наказание.

0:1 - М. Лазаров (12), 0:2 - Манолов (19)

Жълти картони: Бл. Георгиев, Н. Петров, Кавдански

Славия - Кирев, Виктор Дениран, Вл. Иванов, Георгиевски (62 - Н. Петров), Диоп, Керчев (34 - Анев), Г. Иванов, Попара (77 - Коприваров), Самокишев, Кавдански.

В групата за мача бяха още: Господинов, Новкович, Златковски, Дреновички