Победа над Ботев Враца в контрола

Славия спечели с 2:1 срещу Ботев Враца в първата си контролна среща от лятната подготовка.

Валери Божинов даде аванс за врачани в 16-ата минута, а Георги Йомов изравни от дузпа 5 минути след това. Най-тежкото наказание във футбола беше отсъдено за нарушение в наказателното поле срещу Владислав Узунов.

Четвърт час преди края на двубоя националът Цветелин Чунчуков оформи крайното 2:1.

В срещата не взеха участие контузените Емил Стоев и Ертан Томбак.

В състава се завърна играят в Италия защитник Андреа Христов. На проби са Емил Виячки и гръцкият защитник Дионисиос Болиниос.

На 24 юни е следващата проверка на "белите", а в нея съперник ще бъде тимът на Академия Пандев, Северна Македония.

състав на Славея: Георги Георгиев, Христо Попадийн, Дионисиос Болионис, Милен Гамаков, Димитър Велковски, Мартин Атанасов, Янис Карабельов, Филип Кръстев, Николай Дюлгеров, Владислав Узунов, Георги Йомов (като резерви влязоха Георги Петков, Петър Патев, Славчо Шоколаров, Давид Уманес, Росен Кръстев, Иван Тренчев, Андреа Христов, Дарко Тасевски, Цветелин Чунчуков, Емил Виячки)