Втори успех през сезона

Без някои от основните си футболисти Славия постигна втората си победа по време на новия сезон. В среща от петия кръг в efbet Лигата славистите спечелиха драматично с 2:1 домакинството си срещу Етър.
С успеха "белите" събраха 7 точки и са на седмото място във временното класиране.
Срещата започна в ниско темпо, а първата голова възможност се откри пред гостите в деветата минута, когато Даниел Младенов се отскубна от отбраната, но стреля слабо в ръцете на Георги Георгиев.
В следващите минути липсваха интересните моменти, но в 24-ата Славия успя да открие при първата си по-опасна атака. Завърналият се в състава Галин Иванов се справи с няколко бранители на гостите по левия фланг и пусна остро подаване по земя, което беше засечено от Владислав Узунов за 1:0 в полза на "белите".
До края на полувремето Славия можеше да стигне и до втори гол, но Цветелин Чунчуков се забави в решителния момент след грешка в защитата на "виолетовите".
Десет минути след почивката Етър изравни след много груба грешка на вратаря на "белите". Георги Георгиев не прецени летежа на една изритана нагоре топка, тя тупна пред него, след което го прехвърли. Георгиев все пак успя да отбие в напречната греда, но най-близо беше Даниел Младенов, който вкара за 1:1.
Отново Младенов пробва късмета си минути по-късно с далечен удар, но този път Георгиев внимаваше и лесно улови.
В 70-ата минута Славия можеше да си върне водачеството в резултата, но след корнер Емил Виячки стреля с глава над вратата на отбора от Велико Търново. Седем минути по-късно Славия повтори упражнението, но този път Андреа Христов стреля право в тялото на Христо Иванов.
Третият подобен случай обаче се оказа щастлив за Славия, след като резервата Калоян Кръстев с глава разстреля Иванов за 2:1 в 82-ата минута. Нападателят се разписа с решително попадение и при предишната победа за славистите - 3:2 срещу Витоша в първия кръг от шампионата.
В заключителните минути на двубоя Галин Иванов можеше да вкара и трети гол, но направи пропуск сам срещу Христо Иванов.

състав на Славия: Георги Георгиев, Андреа Христов (90-Мартин Атанасов), Емил Виячки, Милен Гамаков, Николай Дюлгеров, Христо Попадийн, Славчо Шоколаров, Владислав Узунов, Емил Стоев (54-Георги Йомов), Галин Иванов, Цветелин Чунчуков (70-Калоян Кръстев)