Славия писа 3 на Локо Пловдив

Славия разби гостуващия Локомотив Пловдив с 3:0

С уникален гол на Николай Божов и още две попадения на Жуниор Жуниньо Славия разби гостуващия Локомотив Пловдив с 3:0 и записа пета поредна победа в шампионата. Белите доминираха през цялото време и заслужено се поздравиха с трите точки.

Мачът започна двуостро, а първото положение бе за гостите – след разбъркване в пеналта обаче Живко Желев изби топката от голлинията. Постепенно столичани взеха надмощие, а вратарят Ставрев на два пъти трябваше да се справя с опасни изстрели на Илия Илиев. Опитният страж обаче капитулира в 32-ата минута, когато избраният за играч номер едно на миналия кръг Николай Божов взриви трибуните. Той получи една топка отляво на наказателното поле, погледна за миг към вратата и с прекрасен далечен удар откри резултата – 1:0.

В 40-ата минута фатална грешка на защитата на пловдивчани доведе до втори гол – Валери Георгиев подари в пеналта топката на Жуниньо, който отблизо не сбърка, останал очи в очи със Ставрев. При този резултат дойде и почивката, а публиката предвкусваше разгрома.

Второто полувреме Славия започна по-прибрано с ясното намерение да използва всяка възможност за контраатаки, с които да довърши съперника. В 54-ата минута пък халфът на гостите Витанов фаулира грубо Юруков и получи жълт картон, след което репликира рефера Стефан Спасов, а това му костваше второто официално предупреждение и изгонването от терена. Въпреки това треньорът Мартин Кушев бе решил да не рискува, а белите се върнаха още по-назад в защита. В тези моменти Локо организира няколко опасни атаки, но Лазаров и Даксон сбъркаха при завършващия удар. В отговор Жуниньо вдигна феновете на крака с близо 60-метров рейд, с който развинти трима защитници и излезе сам срещу Ставрев; вместо да шутира обаче, той подаде към Галин Иванов, а крилото би в тялото на вратаря. Галин се реваншира в 85-ата минута – тогава той получи извеждащ пас от резервната Борносузов, напредна и чукна топката към бразилеца, за когото не бе проблем да оформи крайното 3:0.

Съставът на “Славия”: Кунчев, Димитров, Желев, Маркес, Младенов, Филипов, Юруков (Борносузов), Илиев (Попара), Иванов, Божов, Жуниор (Пеев).

В сряда Славия гостува на Берое и при успех има реален шанс да влезе в челната тройка на класирането.