12 положения, 1 гол и 1 точка срещу Видима

Уникален малшанс за Славия при 1:1 на "Овча купел"

Славия не успя да победи гостуващия Видима-Раковски в двубой от 12-ия кръг на А група. Белите надиграха категорично съперника от Севлиево, но бяха съпътствани от уникален малшанс и в крайна сметка стигнаха само до 1:1. За столичани точен бе Николай Божов, а Георги Стойчев от Видима възстанови равенството.

Двубоят започна с мощен домакински натиск, а тимът на Костадин Ангелов се бе прибрал плътно до наказателното си поле. Въпреки сгъстената отбрана белите направиха няколко красиви атаки, при една от които откриха резултата. В 20-ата минута Павле Попара пусна хубав извеждащ пас към Николай Божов, а нападателят елегантно финтира вратаря Колев и реализира за 1:0. До почивката Славия контролираше събитията на терена и създаде още куп голови положения. Галин Иванов обаче не успя да преодолее Колев, останал сам срещу него, а малко след това с уникални пропуски се отличиха Павле Попара и Божов.

Втората част започна така, както завърши първата - с тотална доминация на белите. Удар на Живко Желев обаче срещна гредата, а Галин Иванов, Илия Илиев и Жуниор не успяха да преодолеят направилия отличен мач севлиевски страж. В 65-ата минута обаче домакините бяха попарени - след изпълнение на корнер Георги Какалов овладя топката и пусна хитър пас към Стойчев, който с плътен шут направи 1:1.

До края на мача Славия опита всичко, за да спечели срещата, а особено в последните минути чистите голови положения се редяха минута след минута. Гол обаче така и не падна.

Със равенството белите събраха общо 20 точки и са шести в класирането. Идната събота те гостуват на Светкавица в Търговище.