Славия победи с 3:0 Светкавица

"Белите" се върнаха на шестото място в класирането

Славия победи с убедителното 3:0 Светкавица в Търговище и се изкачи на шесто място в класирането на „А” група. Даниел Пеев, Николай Божов и Галин Иванов вкараха головете за успеха, който дойде след два поредни двубоя без победа.

Още през първото полувреме Славия можеше да реши всичко, но пропуски пред вратата на новака в елита направиха Жуниор и Божов. В 25-ата минута Дани Пеев вкара първото попадение, след което нямаше съмнение в успеха на гостите.

Божов бе съборен, когато се откъсна сам срещу вратаря и в 75-ата минута сам реализира за 2:0. Това бе петото попадение на нападателя в първенството. В последните секунди влезлият като резерва Галин Иванов добави третия гол и оформи резултата.

За „белите” не играха Стефано Кунчев и Радослав Василев, които са ангажирани с младежкия национален отбор на България.

Съставът на Славия: Петров, Маркес (Г. Иванов), Живков, Златков, Филипов, Илиев (Попара), Борносузов, Пеев, Димитров, Божов, Жуниор (Георгиев)