Втора победа в контролите

Славия победи с 1:0 Спартакс (Юрмала) в третата си приятелска среща по време на лагера в Турция.
Георги Йомов на два пъти и Галин Иванов не успяха да дадат ранен аванс в полза на "белите", но логичното се случи в 23-ата минута. Галин Иванов с далечен удар реализира победното попадение в полза на славистите.
Вратарят Антонис Стериакис също се отличи с добри спасявания в наказателното поле на Славия.
В 56-ата минута шут на Цветелин Чунчуков срещна гредата на вратата на латвийците.
Дарко Тасевски и Костадин Иванов напуснаха терена с контузии.
Четири минути минути преди изтичане на редовното време имаше спречкване между играчите на двата отбора и съдиите предпочетоха по-рано да дадат край на мача.
До момента Славия има две победи едно равенство в проверките си в Алания. Следващата контролна среща на водения от Златомир Загорчич състав е на 29 януари със Серед (Словакия).

състав на Славия: Антонис Стериакис, Андреа Христов, Васил Добрев, Милен Гамаков, Димитър Велковски, Янис Карабельов, Дарко Тасевски, Галин Иванов, Георги Йомов, Емил Стоев, Ивайло Димитров (като резерви влязоха Георги Георгиев, Светослав Вуцов, Мартин Атанасов, Филип Кръстев, Георги Вълчев, Костадин Иванов, Емил Виячки, Петър Патев, Радослав Кирилов, Христо Попадийн, Венцислав Бенгюзов, Илиян Василев)