Втори пореден успех през 2020 година

Славия се наложи с 3:1 у дома срещу Дунав (Русе) в последен мач от 22-ия кръг в Първа лига. С два гола и асистенция се отличи Емил Стоев, докато младият Филип Кръстев отбеляза първото си попадение в елита на България.
На стадион "Славия" гостите изненадващо поведоха в резултата още в деветата минута. Юлиян Ненов получи топката и веднага изведе Стефан Христов зад защитата на домакините, давайки преднина за русенския отбор.
Дунав имаше шанс да вкара и втори гол, но на два пъти Георги Георгиев спаси вратата си.
"Белите" отвърнаха с опасен удар на Галин Иванов от наказателното поле, който беше париран от Благой Макенджиев.
Славистите изравниха чрез Емил Стоев. Юношата на клуба се разписа със силен шут след центриране от корнер на Галин Иванов в 27-ата минута.
Пълният обрат в срещата стана факт седем минути преди почивката, когато Стоев асистира за 18-годишния Филип Кръстев, който с удар от наказателното поле направи резултата 2:1.
През втората част на мача превъзходството на Славия продължи. Логичното е случи в 64-ата минута, когато Емил Стоев реализира втория си гол в двубоя, след като беше изведен на голова позиция от национала Иванов.
В 78-ата минута Галин Иванов пропусна дузпа, отсъдена за нарушение в наказателното поле срещу влезлия като резерва Ивайло Димитров. Вратарят Макенджиев се намеси, спасявайки удара от бялата точка на халфа.
В самия край на срещата удар на Петко Цанков срещна страничната греда и вратарят Георги Георгиев хвана топката на голлинията.
След втория си последователен успех в първенството през 2020 година славистите отново са на пето място във временното класиране.

състав на Славия: Георги Георгиев, Андреа Христов, Емил Виячки, Милен Гамаков, Венелин Филипов, Филип Кръстев (87-Мартин Атанасов), Янис Карабельов, Емил Стоев, Георги Вълчев (79-Георги Йомов), Галин Иванов, Цветелин Чунчуков (70-Ивайло Димитров)