Победа над Левски след категорично превъзходство

Славия победи Левски с 2:1 като гост в дербито от 23-ия кръг в шампионата. Славистите надиграха категорично своя вековен противник и постигнаха първата си победа срещу "сините" от 2016 година насам, укрепвайки се в първата петица в класирането. С две попадения се отличи завърналият се през зимната пауза Ивайло Димитров.
Още в шестата минута Филип Кръстев асистира за Димитров, който технично преодоля вратаря Милан Миятович, давайки аванс в резултата в полза на "белите".
В 13-ата минута отново Ивайло Димитров беше близо до гола, но Миятович с глава спаси вратата си от ново попадение
Левски владееше повече топката, но славистите създаваха значително по-опасните положения.
Домакините стигнаха щастливо до изравняването в 27-ата минута, когато Найджъл Робърта се разписа с глава след центриране от корнер на Дени Алар.
До края на първата част пропуск направи Филип Кръстев, а топовен шут от дистанция на Галин Иванов не намери целта.
В 49-ата минута удар на Ивайло Димитров срещна страничната греда на вратата на Левски.
Пет минути след това Иванов проби отляво в наказателното поле и подаде към Димитров, който реализира второто попадение във вратата на "сините".
Последваха бързи контри към вратата на домакините и нови пропуски пред вратата на Миятович, като Ивайло димитров можеше да оформи своя хеттрик.
В самия край на срещата Алар получи червен картон заради груба проява в центара на игрището срещу Янис Карабельов.
След успеха, който можеше да бъде много по-изразителен, Славия заема пето място в класирането.

състав на Славия: Антонис Стериакис, Петър Патев (51-Венелин Филипов), Емил Виячки, Андреа Христов, Христо Попадийн, Милен Гамаков, Янис Карабельов, Филип Кръстев (81-Георги Йомов), Емил Стоев, Галин Иванов, Ивайло Димитров (90-Калоян Кръстев)

снимки: sportal.bg