Славия отпадна за Купата на България

Белите губят с 0:1 от ЦСКА

Славия отпадна от турнира за Купата на България след 0:1 на свой терен срещу ЦСКА. Бразилецът Жуниор Мораес вкара единствения гол в мача още в 19-ата минута, но славистите трябва да съжаляват за изпуснатата победа. Повечето положения бяха за белите, но пропуски направиха Жуниор, Живко Желев и Галин Иванов.

Реферът на мача Георги Кабаков допусна през второто полувреме игровото време да е минимално, след като гостите бавеха всячески играта. ЦСКА все пак запази аванса си и продължава в 1/8-финалите на турнира.

Славия вече 15 години преследва успех в надпреварата, но чакането се отлага с още една година. Отборът на Мартин Кушев не успя да повтори и победата си над същия съперник отпреди два месеца, когато го надви в първенството и то на стадион "Българска армия" с 2:1.

Близо 1000 слависти подкрепиха отбора в студения ден, но силите им не стигнаха за по-добър резултат.

Състав на Славия: Петров, Димитров, Желев, Златков, Маркес, Филипов, Юруков (Попара), Г. Иванов (Пеев), Жуниньо, Илиев (Василев), Божов