Поражение в Стара Загора

Славия загуби с 0:2 като гост срещу Берое и не успя да се изкачи на второ място в класирането в шампионата на България. Само няколко дни след поредната значима победа на Левски "белите" играха под възможностите си и не успяха да вземат нищо от двубоя в Стара Загора от 30-ия кръг в efbet Лигата.

В десетата минута Антонис Стериакис извърши нарушение в наказателното поле срещу Алиун Фал и Мартин Камбуров откри резултата при последвалата дузпа.

В големи периоди от срещата играта беше изключително равностойна, като славистите владееха повече топката в сравнение със своя противник. Чистите положения пред двете врати липсваха, а удар на Георги Йомов беше спасен от Генади Ганев.

В 56-ата минута Октавио асистира за Камбуров и той с точен удар от близка дистанция оформи крайното 2:0 в полза на домакините.

"Белите" не успяха да отговорят подобаващо на попаденията на Берое, а в последните секунди на добавеното време влезлият като резерва Цветелин Чунчуков беше близо да се разпише във вратата на "зелените".

След това поражение Славия остана на четвърто място в класирането и в последния кръг е домакин на шампиона Лудогорец.

"Белите" регистрираха клубен рекорд с десетте си победи далеч от дома в рамките на един състезателен сезон.

състав на Славия: Антонис Стериакис, Петър Патев (62-Ертан Томбак), Андреа Христов, Емил Виячки, Христо Попадийн, Янис Карабельов, Филип Кръстев (55-Емил Стоев), Милен Гамаков (79-Венцислав Бенгюзов), Галин Иванов, Георги Йомов (55-Радослав Кирилов), Ивайло Димитров (55-Цветелин Чунчуков)