Второ поредно поражение в шампионата

Славия дапусна втората си поредна загуба в шампионата. Този път славистите загубиха с 0:2 у дома срещу Локомотив (Пловдив).

В 27-ата минута Парвиз Умарбаев можеше да получи втори жълт и съответно червен картон, но Никола Попов не пожела да предупреди официално за втори път футболиста на пловдивчани.

През първото полувреме головите положения липсваха, но все пак гостите се добраха до попадение. Анте Аралица получи от Димитър Илиев и се разписа в 34-ата минута след диагонален шут.

След почивката "белите" заиграха по-активно, но удар на Димитър Рангелов в 54-ата минута беше отбит и мина на сантиметри от горната греда на Локомотив.

Десет минути след това Калоян Кръстев проби отдясно, подаде към Филип Кръстев, но той стреля слабо от съвсем близка дистанция. При добавката Ивайло Димитров стреля акробатично в аут.

В 81-ата минута Бирсент Карагарен открадна топката от Филип Кръстев, напредна и реализира второто попадение в срещата в София.

Преди двубоя Ивайло Димитров получи юбилейна тениска заради мач номер 100 с екипа на Славия.

състав на Славия: Антонис Стериакис, Ертан Томбак, Андреа Христов, Емил Виячки (53-Венцислав Бенгюзов), Христо Попадийн, Янис Карабельов, Милен Гамаков, Филип Кръстев, Калоян Кръстев, Ивайло Димитров (69-Димитър Стоянов), Димитър Рангелов

снимки: sportal.bg