Ново поражение

Славия допусна пето поредно поражение в шампионата. Този път славистите загубиха с 1:2 при гостуването си срещу Арда в Кърджали, като загубите станаха шест последователни във всички турнири.

"Белите" не започнаха добре двубоя и допуснаха няколко положения пред вратата си, пазена от ветерана Георги Петков. Опитният страж се завърна в игра за Славия и напомни за най-добрите си дни след близо година отсъствие, спасявайки два опасни удара на Спас Делев.

В 39-ата минута Ертан Томбак центрира към Радослав Кирилов и той с глава откри резултата, слагайки край на головата суша за отбора.

През втората част изглеждаше, че Славия ще потърси второ попадение, за да реши окончателно крайния изход от двубоя. В 56-ата минута Калоян Кръстев реализира с глава, но главният съдия Валентин Железов го отмени заради нарушение на нападателя.

В 73-ата минута Иван Коконов изравни след подаване на Радослав Василев, а десет минути след това юношата на "белите" Василев се разписа за 2:1 след пас на Матеус Леони.

В последните секунди на двубоя Димитър Рангелов преодоля вратаря на домакините Васил Симеонов, но Петко Ганев изчисти пред голлинията.

Славия остава със само една спечелена точка, като в следващия кръг приема Царско село на 28 септември.

състав на Славия: Георги Петков, Ертан Томбак, Андреа Христов, Радослав Терзиев, Христо Попадийн, Милен Гамаков (83-Емил Виячки), Янис Карабельов, Венцислав Бенгюзов (50-Емил Стоев), Радослав Кирилов, Филип Кръстев (66-Атанас Кабов), Калоян Кръстев (66-Димитър Рангелов)