Ново равенство у дома

"Белите" почетоха паметта на Димитър Ларгов

Славия и Ботев Пловдив завършиха наравно 0:0 в отложен двубой от шампионата, игран в София.
Преди почивката славистите имаха териториално превъзходство, но не достигнаха до много опасни положения пред вратаря Георги Аргилашки.
В 12-ата минута Андреа Христов стреля неточно с глава след изпълнение на ъглов удар.
След точно половин час игра Радослав Кирилов напредна в наказателното поле, но Аргилашки изби топката в корнер.
Четири минути преди почивката Славчо Шоколаров центрира, но Педросо стреля неточно с глава.
В началните минути на втората част "белите" пропуснаха да поведат в резултата. Първо Филип Кръстев не можа да намери топката, след като напредна в наказателното поле, а секунди след това и Калоян Кръстев от чиста позиция не успя да се разпише.
Последва силен шут и на Драгош Фирцулеску и спасяване на вратаря Аргилашки, а в 55-ата минута и Светослав Вуцов не позволи на Димитър Тонев да го преодолее, след като остана сам срещу него.
Две минути преди изтичане на редовното време влезлият след почивката Димитър Рангелов проби отляво, подаде към Атанас Кабов, но той шутира покрай вратата на пловдивчани.
Началото на мача беше посветено на легендарния футболист на домакините Димитър Ларгов, починал миналата седмица на 84-годишна възраст. В чест на бившия капитан на българския национален отбор футболистите излязоха с фланелки с номер 5 и надпис "Завинаги един от нас".
Официален дебют за Славия направи новото попълнение Драгош Фирцулеску, а в игра след дълго отсъствие се завърна и Дарко Тасевски.

състав на Славия: Светослав Вуцов, Петър Патев, Емил Виячки (39-Милен Гамаков), Андреа Христов, Филип Антовски, Радослав Кирилов, Драгош Фирцулеску (67-Атанас Кабов), Дарко Тасевски (46-Димитър Рангелов), Филип Кръстев, Венцислав Бенгюзов, Калоян Кръстев (71-Георги Вълчев)