СЛАВИЯ - РОДОПА 1:2

Провал на белите пред своя публика

Славия загуби с 1:2 от Родопа на своя стадион и напълно разочарова привържениците си. Белите се мъчиха през целия мач, накараха треньора си Достанич да се чувства най-виновен за загубата и да се извинява после от името и на играчите.

Промененият отбор на Славия - поради контузии отсъстваха Янков, Караславов, Джоров и Господинов, а Иванович е наказан за две срещи, така и не се сработи по време на игра и допусна аутсайдерът Родопа да се чувства като на свой терен. Гостите вкараха първи - още в 3-та минута юношата на Левски Башов, преотстъпен на Родопа, ритна топката от границата на наказателното поле, тя се отби от крака на Матич и влезе в мрежата зад Амбарцумян. Изравняването дойде 10 минути по-късно, когато Матич с удар от пряк св.удар от около 25 метра намери мрежата. Очакванията за промяна в играта на Славия не се потвърдиха, домакините бяха още по-жалки през второто полувреме и загубиха съвсем логично - десетина минути преди края от съвсем малък ъгъл М.Георгиев от Родопа успя да промуши топката край вратаря на Славия. Голът стана и с негова помощ.

Славия: Амбарцумян, Матич, Петков, Секулоски, Бачев (55 - Шопов), Моузес(75 - Рангелов), Бл. Георгиев, Джукич, Николов (82 - Раданов), Мечечиев, Владимиров. Жълт картон за Д.Рангелов.