10 "бели" излязоха с чест след оспорвана битка

10

Иван Минчев направи повторен дебют

Славия завърши наравно 1:1 в гостуването си срещу ЦСКА-София в двубой от седмия кръг от Първа лига. Повторният дебют на Иван Минчев и първият двубой на Кемел Нгуена с бялата фланелка ще се запомнят със сериозната битка, в която влязоха младите слависти на стадион "Българска армия". Останалият с 10 души през втората част отбор, воден от Златомир Загорчич, даде сериозен отпор на съперника и не се предаде до последния съдийски сигнал.

Проблемите с контузени в състава за трети пореден двубой принудиха треньорското ръководство да преквалифицира Георги Вълчев, който зае празното място в центъра на защитата, въпреки че трябва да бъде на терена като опорен халф. Националът Андреа Христов беше преместен в дясната част на отбраната, докато Ертан Томбак игра на нетипичната си позиция отляво на защитата.

Мачът започна силно за славистите, които владееха повече топката и притиснаха своя противник. В 15-ата минута "белите" бяха близо до откриване на резултата, когато Минчев изведе Томбак, а Густаво Бусато спаси удара на защитника. При добавката на Мартин Сораков топката се отби в крак на защитник и излезе на сантиметри от гредата в корнер.

Четири минути след това Светослав Вуцов отрази спокойно далечен удар на Греъм Кери.

След точно 33 минути игра при бърза контра изведе Кери сам срещу Вуцов, но нападателят на домакините беше настигнат от защитата на Славия и стреля слабо в аут.

Пет минути по-късно Вилдсхут също опита да застраши вратата на "белите", но Вуцов изби с крак.

Втората част стартира лошо за Славия и дебютантът Кемел Нгуена получи втори жълт и съответно червен картон за опасна игра в центъра на терена, оставяйки своите съотборници с човек по-чалко на терена.

В 62-ата минута Кери центрира от корнер в наказателното поле и оставеният непокрит Жорди Кайседо откри резултата в полза на "червените".

Четвърт час преди края на срещата главният съдия Георги Кабаков отсъди спорна дузпа. Варела се свлече в наказателното поле след допир с Емил Виячки. Светослав Вуцов отрази удара от бялата точка на Греъм Кери и остави славистите в двубоя.

В 78-ата минута Варела отново би към вратата, но младият страж на "белите" беше на своето място и отрази опита му за нов гол.

В 84-ата минута далечен шут на Радослав Кирилов излезе в аут. За последните минути от двубоя на терена се появиха младите Димитър Стоянов, Мартин Атанасов и 15-годишният Мартин Георгиев. Дебют от пейката направи и новото попълнение Кристиян Добрев.

В първата минута на допълнителното време Кирилов направи добър пробив и центрира към Добрев, който би с глава, но топката се отби в страничната греда. Кълбото се върна в Димитър Стоянов, който асистира на Мартин Атанасов за изравнителния гол.

След равенството Славия е на второ място във временното класиране с 14 точки.

състав на Славия: Светослав Вуцов, Андреа Христов, Емил Виячки, Георги Вълчев (87-Мартин Георгиев), Ертан Томбак, Питър Макрилос (87-Мартин Атанасов), Кемел Нгуена, Иван Минчев (63-Ерол Дост), Тони Тасев (87-Кристиян Добрев), Радослав Кирилов, Мартин Сораков (80-Димитър Стоянов)

снимки: sportal.bg