ЛЕВСКИ - СЛАВИЯ 3:0 -

Червен картон за вратаря Славчо Тошев, Славия с 10 играчи на терена 40 минутич

Левски победи Славия с 3:0 в първия кръг на новото първенство в "А" група. Мачът се игра на стадион "Георги Аспарухов" пред около 5500 зрители. Головете за победителите отбелязаха: Емил Ангелов в 30 минута, Телкийски в 51-та мин. и Т.Колев в 89-та. В 37-та минута Даниел Боримиров пропусна дузпа(Славчо Тошев докосна топката, тя се отби от левия стълб и излезе в корнер),отсъдена срещу Славия - Вълканов повали Чиликов в наказателното поле. В 50-та минута реферът Момчил Врайков изгони вратаря на Славия Славчо Тошев в ситуация, която в най-лошия случай трябваше да завърши с жълт картон за вратаря - Караславов се опита на върне топката към Тошев, тя обаче цопна и спря в локвата на три метра от наказателното поле на Славия, Тошев напусна полето и с шпагат се хвърли в краката на Чиликов. За това нарушение Врайков показа червен картон на вратаря, макар че когато той напусна своето поле и тръгна да избива топката от краката на Чиликов, зад него имаше двама бели защитници. Така че обяснението на Врайков, че Тошев е бил последна преграда (правилото за последен в отбраната)за Чиликов преди празната врата съвсем не отговаря на истината - отборът на Славия бе ощетен от съдията и продължи до края на мача (40 минути) в намален състав. Резервният вратар Амбарцумян принудително замени Велимир Иванович и застана на вратата. На него Левски вкара два гола - първия от фаул непосредствено след изгонването на Тошев, втория - след центриране от корнер и удар с глава на Т.Колев.

Положенията на Славия през целия мач бяха само три - две от пряк свободен удар на около 25 метра от Иванков и едно, когато Благо Георгиев можеше от 10 метра да стреля в обратния ъгъл, но той избра друга посока и прати топката в аут високо над гредата.

Левски: Иванков,Миланов, Ричард, Боримиров, Чиликов, Ст.Ангелов, Телкийски (Симонович), Ил.Стойнов, Ем.Ангелов (Н.Димитров), Л.Любенов (Т.Колев), Топузаков. Жълти картони за Чиликов, Телкийски и Ем.Ангелов.

СЛАВИЯ: 12. Славчо Тошев, 19. Ангел Стойков (78 - 10. Асен Николов), 5. Янко Вълканов, 18. Владимир Секулоски, 6. Асен Караславов, 16. Чавдар Янков, 7. Благой Георгиев, 8. Кирил Джоров, 9. Димитър Рангелов (78 - 11. Саки Моузес), Георги Владимиров, 23. Велимир Иванович (50 - 1. Армен Амбарцумян).

Жълти картони: Асен Николов, Благой Георгиев, Велимир Иванович.

Червен Картон - Славчо Тошев.

В групата за мача бяха включени още: 24. Петър Василев, 25. Георги Мечечиев, 15. Димитър Наков, 2. Стефан Тодоров.

От картотекираните за този сезон извън групата бяха: Йордан Петков - наказан за една среща, Иван Найденов - все още ненапълно възстановен от контузия, Александър Тенекеджиев, Радослав Рангелов, Славик Раданов,Емил Петров - трети вратар.

След мача:

Ратко Достанич: Теренът беше много лош и хубав мач не можа да стане. Левски спечели заслужено, ние се постарахме да покажем онова, което сме тренирали през цялото лято. Но не успяхме. Причина за това бе и изгонването на вратаря Тошев, което наложи принудителна смяна и така трябваше да променяме предварителния си план. Не се представихме добре в първата среща, не направихме нищо впечатляващо в атака, а пропуснахме три гола. По принцип не коментирам съдийството, има кой да оценява рефера и отсъждането му за изгонването на нашия вратар.