Славия разби Миньор с 5:2

"Белите" громят в Перник за купата

Славия разби Миньор с 5:2 в първи четвъртфинал за Купата на България в Перник. Реваншът е на 3 април в София. Лошата новина от иначе отличния мач е, че Георги Петков и Виктор Генев получиха червени картони и ги чакат наказания.
Още до почивката два гола на Петър Димитров и един на Живко Желев направиха резултата 3:0 за Славия. След първото полувреме треньорът Велислав Вуцов извърши три смени, за да запази силите на някои титуляри.
Червен картон за вратаря Петков в 58-ата минута обаче принуди Вуцов да прати на вратата Мирослав Антонов. Нападателят дебютира за Славия, след като бе картотекиран ден преди мача. Антонио Ливраменто и Здравко Лазаров направиха 5:0, преди домакините да върнат два гола в края на вратаря "по заместване" Антонов.