СЛАВИЯ - НЕСЕБЪР 4:1, 4-и кръг

Дебют с гол на нападателя Стефан Тодоров

Славия победи Несебър с 4:1 в мач от 4-ия кръг на "А" група пред 1200 зрители на ст. "Славия". Два гола отбеляза Димитър Рангелов, по един капитанът Петков и дебютантът Стефан Тодоров. Той влезе в игра на мястото на Димитър Рангелов 16 минути преди края. Мачът премина изцяло при превъзходство на Славия, но нападателите пропиляха много отлични положения за гол. Един бе отменен, след като Рангелов вкара топката в мрежата на Несебър, страничният съдия Д. Баялцалиев вдигна флаг за засада. Сред отличилите се играчи в този мач бе Георги Владимиров, който предпочиташе да подава топката пред гола на съотборниците си, отколкото самият той да вкарва. Ратко Достанич обяви на пресконференцията, че ще поиска дапълнителна премия за Владимиров именно поради този негов начин на игра.

Достанич пусна същия състав както срещу Видима Раковски миналия кръг в Севлиево. Сред титулярите не бе Асен Николов, на пейката през цялото време остана Владимир Секулоски. Добре се справи със задачата си националът Чавдар Янков, който отново бе наблюдаван от Христо Стоичков. Достанич замени Янков минути преди края. Пропуски направи Благо Георгиев, той единствен от отбора в този мач получи жълт картон за реплика на главния рефер Ангел Ангелов от София.

Славия вече има актив от 6 точки при 6:8 гола. В следващия кръг Славия гостува на Литекс - мачът е на 11 септември от 19.30 ч. в Ловеч. (За статистика виж "Програма") Славия: Тошев, Джоров, Караславов, Петков, Мечечиев, Янков (73 - Наков), Стойков (74 - Раданов), Георгиев, Иванович, Д.Рангелов (74 - Тодоров), Владимиров. В групата за мача бяха още: Емил Петров, Николов, Секулоски, Вълканов.