СЛАВИЯ - БЕРОЕ 3:2

Дебют на 18-годишен нападател - Мартин Стефанов

Славия победи Берое с 3:2 в мач от 10-ия кръг на "А" група на стадион "Славия" пред около 1500 зрители. Головете вкараха Владимиров, Д. Рангелов и Иванович, жълти картони получиха Караславов, Георгиев и Иванович. Реферът Димчо Радев от Варна не отсъди стопроцентова дузпа за Славия при резултат 3:2, а вместо това даде жълт картон на Благо Георгиев за симулация. Това бе една от явните и груби грешки на варненския съдия. Иначе мачът бе интересен и с това, че Берое отбеляза първи гол, след това Славия изравни (1:1) и поведе с 2:1, но гостите от Стара Загора отново изравниха. Победният гол бе отбелязан от Иванович в края на първото полувреме. Нападателите на Славия на два пъти уцелиха гредата - Чавдар Янков след удар от около 25 метра и Благо Георгиев от фаул от около 20 метра.

Дебют за отбора на Славия в "А" група направи 18-годишният нападател Мартин Стефанов. Той замени Иванович в 83-та минута. Предния ден юношата участва в мач между отборите на Славия и Локомотив 101 за юноши старши възраст.

Славия: Тошев, Джоров, Петков, Караславов, Вълканов, Стойков, Георгиев, Д. Рангелов (70 - Наков),Владимиров (85 - Мечечиев), Иванович (83 - Стефанов).

В групата за мача бяха още Петров, Р. Рангелов, Раданов, Гюлеметов.