ПИРИН - СЛАВИЯ 2:2

"А" група, 11-и кръг: 3. Славия 21 т. 19-14

Славия завърши 2:2 с Пирин в Благоевград в мач от 11-ия кръг на "А" група. Головете за "белите" отбелязаха(0:1)Благо Георгиев в 15-а минута от дузпа за спъване на Владимиров и Караславов (1:2)с глава в 66-та минута. Това бе третото равенство на отбора за сезона като гост - 1:1 в Ловеч с Литекс, 0:0 с Беласица в Петрич. С актив от 21 точки и 19-14 гола Славия запази третото си място в таблицата с една точка преднина пред шампиона Локомотив Пд и на осем точки от Левски.

Поради контузии в Благоевград не играха защитникът К. Джоров и нападателят Д. Рангелов. В състава за мача Атанас Джамбазки бе включил юношите Ст. Георгиев, Б. Гюлеметов и М. Стефанов.

На два пъти Славия поведе в резултата - 1:0 и 2:1, но не можа да спечели победата. Мачът бе труден. Нито един играч на Славия не получи жълт картон.

СЛАВИЯ: 12. Тошев, 3. Петков, 6. Караславов, 5. Вълканов, 25. Мечечиев, 15. Наков, 19. Стойков, 16. Янков, 7.Бл. Георгиев, 21. Владимиров, 23. Иванович (90 - Р. Рангелов).

В групата за мача бяха още: 1. Петров, 14. Ст. Георгиев, 18. Б. Гюлеметов, 26. Раданов, 17. Тодоров, 27. Стефанов.

В 12-ия кръг Славия приема на своя стадион "Локомотив" (Сф) - мачът е в събота, 6 ноември, от 14.30 часа.