"Бели" шампиони

Триумф при юношите младша възраст

Славия спечели шампионската титла при юношите младша възраст кръг преди края на първенството. Младите таланти, водени от старши треньора Владимир Иванов, разбиха като домакини Черноморец с 5:1 и имат 8 точки аванс пред Левски, за който остават два мача до края. Славия има 69 точки, докато Левски е на второ място с 61.
Гостите от Бургас поведоха в 28-ата минута чрез Димо Димов. Само в рамките на 8 минути в началото на второто полувреме славистите обърнаха развоя на срещата с три гола, първо Стефан Велков изравни с глава, а след това Динко Динев и Здравко Милев покачиха резултата на 3:1. Стефан Велков отново вкара за 4:1, а малко преди края Китан Василев оформи крайното 5:1.
Повече от 250 души дойдоха на централния терен на стадион "Славия", за да аплодират младите шампиони. Изпълнителният директор на клуба Веско Събев поздрави момчетата за успеха, а секретарят на Направление Детско-юношески футбол на БФС Делян Асенов връчи купата на първенците. По този начин юношите осигуриха трофей за 100-годишния юбилей на клуба, триумфирайки на първо място в Елитната група на България до 17 години.