Първа точка за сезона - 0:0 във Варна

Славия прави реми с 10 души

Славия спечели първата си точка за сезона в "А" група с 0:0 като гост на Черно море. Тимът доигра трудни последни 20-ина минути с 10 души, след като пресилено бе показан втори жълт картон на Димо Атанасов. Защитникът спечели единоборство в центъра на терена, но съдията Таско Тасков прецени, че е играл опасно срещу съперник и го изгони.

"Белите" можеха и да спечелят, но пропиляха няколко добри възможности чрез Диего Невеш и Галин Иванов. В последните минути домакините засипаха защитата на Славия с центрирания, но вратарят Георги Петков и бранители бяха безгрешни.

Петков спаси и дузпа в 17-ата минута, отсъдена от Тасков за игра с ръка на Фернандо да Силва. Вратарят на няколко пъти бе атакуван грубо в последните минути и се налагаше влизане на медицинския екип на Славия.

Точката е първа за треньора Асен Букарев, поел отбора преди шампионата. Славия загуби на старта с 0:2 от Берое, още няма вкаран гол, но извоюва реми на един от най-трудните терени за гостуване в родния футбол.

В следващия кръг "белите" приемат шампиона Лудогорец, от който още нямат загуба като домакин след появата му в елитния футбол на България.

Мачът бе исторически и с дебюта на 16-годишния славист Стефан Велков, който влезе в игра за последните 2 минути плюс добавеното време. Бранителят е роден през декември 1996 г., а от няколко седмици тренира с първия тим. Велков е и титуляр в юношеския национален отбор, а треньорът Букарев ще разчита на него въпреки крехката му възраст.

Дебют в официален мач за Славия направи и Атанас Курдов, също влязъл като резерва. В двубой от първенството за първи път титуляри бяха бразилците Диего Невеш и Фернандо да Силва, както и Борислав Балджийски - все футболисти, привлечени през това лято.

Съставът на Славия във Варна: Петков, Р. Димитров, Желев, Генев, Атанасов, Янчев, Янев (Велков), Балджийски, Да Силва (Филипов), Г. Иванов, Невеш (Курдов).