Първа победа за сезона - 3:1

Атанас Курдов с първи гол за Славия

Славия спечели първа победа в първенството - домакинско 3:1 над Локомотив (София). Първи гол за "белите" записа влезлият като резерва Атанас Курдов. Преди него попадения записаха Живко Желев и Димо Атанасов, който изпълни точно дузпа.

Двубоят донесе и първа победа за Асен Букарев като старши треньор. Най-младият наставник в "А" група вдигна ръце за успех в петия кръг.

Дебют за Славия направи Богомил Христов, който замени бразилеца Диего Невеш през второто полувреме.

Славия поведе с топовен удар на Желев от пряк свободен удар. Гостите уцелиха греда преди почивката чрез Искрен Писаров. Но в последните секунди на първото полувреме Славия удвои аванса си. Галин Иванов бе съборен преди да вкара топката в празната врата, а от дузпата Димо Атанасов вкара - 2:0

Веднага след подновяването на играта бразилецът Маркиньос върна попадение за Локо, но Славия отговори с първия гол на Курдов. До края "белите" изпуснаха да вкарат още няколко гола на контраатаки, а Маркиньос уцели греда от пряк свободен удар.

Същевременно стана ясно, че травмата в коляното на Чавдар Янков е сериозна и той ще се възстановява поне месец.

Съставът на Славия: Петков, Р. Димитров, Желев, Генев, Атанасов, Да Силва (Янев), Янчев, Г. Иванов, Шалаев, Василев (Курдов), Невеш (Б. Христов).