Славия удари Локо (Пд) с 4:1

Три нови попълнения бележат за победата

Славия категорично надигра и победи Локомотив (Пд) с 4:1 в София, с което завърши първата част от първенството на девето място с 31 точки.

Двубоят премина при превъзходство на тима на Милен Радуканов, който имаше достатъчно положения да вкара поне 6-7 гола, като на три пъти гредите спасиха гостите.

Кире Ристевски откри за Славия с втория си гол след януарското привличане в тима. Македонският бранител се разписа и при 2:2 срещу Левски преди два кръга.

Минути преди гола Фернандо да Силва удари греда с шут с левия крак.

Гостите изравниха с удар на Мартин Камбуров в края на първото полувреме, а веднага след това Радослав Василев уцели втора греда за "белите".

След почивката отново Славия бе по-активният отбор, а в 54-ата минута грубо нарушение на Георги Коруджиев от Локомотив бе наказано с втори жълт картон и изгонване на халфа на гостите.

Влезлият като резерва Веселин Марчев изведе Славия напред в 69-ата минута с глава, след като домакините натиснаха в търсене на победата.

Особено добри изяви в халфовата линия имаха Чавдар Янков и бразилецът Фернандо да Силва, които умело ръководеха играта на "белите".

Друг нов футболист, и пак привлечен от Пирин (Гоце Делчев) - Димитър Пиргов, направи 3:1 отново с глава след центриране на Радослав Димитров.

Марчев удари трета греда - този път напречна, а до края Славия не изпусна инициативата. И за удоволствие на феновете Галин Иванов вкара зрелищен гол от въздуха в края, с който оформи разгрома - 4:1.

Съставът на Славия: Петков, Р. Димитров, Ристевски, Пиргов, Апатич, Сандански, Шалаев (Марчев), Янков (Карабельов), Фернандо, Г. Иванов, Р. Василев (Абушев).