Proffesional football club SLAVIA

Спорен гол спря серията на Славия

Славия загуби с 0:1 в Стара Загора от Берое в мач от 11-ия кръг на „А” група

Славия загуби с 0:1 в Стара Загора от Берое в мач от 11-ия кръг на „А” група. Тимът на треньора Мартин Кушев отстъпи и спря серия от пет поредни победи в първенството.

Единственият гол в мача вкара Емил Ангелов при много спорни обстоятелства. В 31-ата минута Петър Димитров от домакините получи топката в спорна ситуация за засада, помогна си с ръка при овладяването и подаде към Ангелов, който вкара гол.  Славистите напразно протестираха, но решението на съдията Ивайло Стоянов бе окончателно и фатално за гостите.

До края мачът бе оцветен с единоборства и 9 жълти картона. Нервите и сблъсъците не оставиха място за футбол на терена и домакините успяха да спечелят. Славия опита натиск в края, но не стигна до чисти голови положения.  При опасна атака в 65-ата минута Жуниор се откъсна сам срещу вратаря, но бе спрян с флаг от страничния съдия за несъществуваща засада.

Двубоят бе исторически за Берое, защото се игра на осветление. Това се случва за първи път в Стара Загора от 1991 г. Над 5000 фенове подкрепиха домакините, а стотина слависти пътуваха да подкрепят тима си.

В следващия кръг Славия приема Видима Раковски на 5 ноември от 14,30 часа.

Съставът на Славия: Стефано Кунчев, Радослав Димитров, Живко Желев, Даниел Златков, Ели Маркес, Филип Филипов, Йордан Юруков, Илия Илиев (Павле Попара), Галин Иванов, Жуниор (Спас Георгиев), Николай Божов.